Informace o nás


Nabízíme ubytování v chatě na polosamotě, přitom velmi snadno dostupnou autem, busem i vlakem.

Chata se nachází v Jeseníkách, 10 km od lázní Jeseník v obci Lipová-lázně, část Horní Lipová 59, 790 63.

Chata je jednopatrová - v přízemí plně vybavená kuchyň i s lednicí a mikrovlnkou spojená s obývacím pokojem. Funkční krb jistě neponechá milovníky romantiky v klidu - těšte se. V přízemí je ještě koupelna a WC. V prvním patře jsou 3 ložnice (2+2+4). Ačkoliv jsme se dlouho bránili, i do Pohádky již dorazila civilizace a tak si místo hraní loutkového divadla či četby u krbu po večerech můžete naladit mnoho satelitních programů. Pokud ale budete televizi ignorovat:-), při posezení na terase vás čeká ten nejkrásnější program - les, voda, kopce kolem:-)

Své čtyřnohé mazlíčky prosím zanechte doma /ani Maxipes Fík nemá vyjímku / a v chatě nekuřte /brouk Prskavec to jednou zkoušel, ale dostal na pamětnou a od té doby to nedělá/. Z důvodu alergií jsme nuceni zavést tato opatření, která chrání Vás i další hosty, kteří využijí pohostinnosti chaloupky. Před chatou je slunná terasa se zahradním nábytkem. Auto můžete schovat do garáže. Využívání ohniště  přímo u chaty je samozřejmostí. Pokud si rádi zahrajete ping-pong, stačí jej vytáhnout z garáže. Pro zimní sezonu je ideální svah na boby, saně i lyže či snowboard pár kroků od chaty a je na něj vidět z oken - ideální pro dětské radovánky.

V případě, že Vám ubytování na naší chatě z nějakého důvodu nevyhovuje či je již rezervované, doporučujeme kliknout na naši přátelskou Jesenickou chalupu v Olšanech: 

https://www.jesenicka-chalupa.cz/